ul. 17 Stycznia 143
(Budynek Starostwa Powiatowego)
64-400 Międzychód;
tel.: 577 001 326

biblioteka@miedzychod.pbp.poznan.pl
http://miedzychod.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W okresie wakacyjnym:
Poniedziałek - piątek 9.00-14.00

9. maja 2012 r. rajd rowerowy odjazdowych bibliotekarzy powiatu międzychodzkiego


Celem akcji jest promowanie czytelnictwa i bibliotek (w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 8-15 maja) oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.


Rankiem 9 maja br. bibliotekarze naszego powiatu, "zaopatrzeni" w rowery, zebrali się przed Biblioteką Publiczną  w Międzychodzie, następnie przejechali do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Międzychodzie, dalej - do Filii Biblioteki Publicznej w Bielsku, później ścieżką rowerową przez Kolno do Filii Biblioteki Publicznej w Kamionnie.

 

Po drodze rozdawali ulotki, opowiadali napotkanym osobom na temat działalności bibliotek, zachęcali do korzystania z ich usług oraz uwalniali książki (tzw. bookcrossing), pozostawiając je na ławkach w parku, w sklepie itp.

 

Wycieczka miała także charakter edukacyjny, ponieważ podczas mijania najciekawszych miejsc bibliotekarka Małgosia odczytywała i przytaczała różne podania i legendy. We wsi Kolno do rajdu bibliotekarzy dołączył Pan Czesław R., mieszkaniec Kolna, który kierował grupą rowerzystów najpiękniejszymi ścieżkami oraz opowiadał o walorach okolicznej przyrody.

 

Po dojechaniu do Biblioteki w Kamionnie bibliotekarze oraz zaprzyjaźniony Pan Czesław zapoznali się z literaturą gromadzoną przez Bibliotekę. Największe zainteresowanie wzbudziła książka dotycząca regionu: Kamionna w Dolinie Kamionki, pod red. W. Łęckiego, która została wydana w 2011 r. z okazji obchodów 750-lecia Kamionny. Bardzo ciekawą i praktyczną okazała się także mapa: Ścieżka rowerowa powiat międzychodzki: szlak powstań narodowych 1769-1919. Polecamy obie pozycje.

 

Po uczcie dla duszy, nadszedł czas na ucztę dla ciała - cykliści, po wysiłku, z apetytem raczyli się domowym ciastem, drożdżowymi bułeczkami z makiem oraz pyszną sałatką, przygotowanymi przez bibliotekarkę Elżbietę z Kamionny.


Powrót do Międzychodu odjazdowych bibliotekarzy upłynął w bardzo wesołej atmosferze, zwłaszcza, że przez cały dzień rowerzystom towarzyszyła piękna, słoneczna aura.

 

EM