Szkolenie sieci nauczycieli bibliotekarzy - 26 października 2023 roku

Sieć współpracy 26.10.2023

Co młodzież nosi w plecaku?  To temat dotyczący  problemów, z jakimi uczniowie przychodzą do szkoły, który w dniu 26 października 2023 roku na spotkaniu „Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu międzychodzkiego” przedstawiła Beata Konieczna, wiceprezes Gorzowskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych ”DECEM”, kurator, pedagog, trener, certyfikowany specjalista do spraw przemocy, trener Treningu Umiejętności Społecznych i Treningu Zastępowania Agresji, właściciel Firmy Pedagogiczno-Szkoleniowej CSPG i gabinetu terapeutyczno-pedagogicznego.

Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w październiku, czyli w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, było też okazją do wymiany informacji na temat "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" oraz promocji trzech konkursów organizowanych przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Poznaniu: "Wielkopolska Biblioteka Roku", "Wielkopolski Nauczyciel Bibliotekarz Roku" i „Polecam książkę z biblioteki pedagogicznej”.

Nie obyło się też bez planowania wspólnych działań, zwłaszcza w zakresie pracy z uczniami z Ukrainy oraz tradycyjnego przejrzenia nowości i wypożyczeń.

Na zakończenie wszyscy obejrzeli wystawę z cyklu „Galeria jednego obrazu” malarzy ze Stowarzyszenia Artystycznego „Drzewce 2002”.

Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza naszej prelegentce Beacie Koniecznej, dziękujemy za bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie.